Tags

Related Posts

Share This

Best of PechaKucha

Z PechaKucha večera 20. února v pražském Aeru doporučujeme:

Mystreetfilms

Každá ulice má svůj příběh, ne každá má svůj film. Projekt „My Street Films – Tvoje ulice, Tvůj film“ vybízí zkušené i nezkušené filmaře z řad široké veřejnosti, aby zpracovali příběhy svého okolí, místa, kde žijí, pracují a tráví čas. Krátké dokumenty, které by neměly přesáhnout délku 10 minut, nahráli na mystreetfilms.cz, kde vznikla online filmová mapa celé České republiky. Představuje Diana Tabakov (Doc Alliance Films).

Zachraňte viadukt

Negrelliho viadukt, který vede například přes Florenc, je duhým nejstarším mostem přes Vltavu v Praze. Architektonicky je velice zajímavý, ale zároveň taky velice zchátralý a nevyužitý. Co s ním? Řešení hledá projekt „Negrelliho viadukt = kreativní inkubátor“, kde se město, architekti a další snaží nejenom najít řešení pro rekonstrukci, ale i pro lepší veřejný život. Vypráví o tom Yvette Vašourková a Igor Kovačević z Inkubátoru.

Stará krásná kola

Mladí architekti z Plzně si oblíbili architektonické 3D modely. Od modelování domů se dostali i k dalším rukodělným činnostem, jako je záchrana dobových kol. Ty si pro PechaKucha vystavili a vyfotili, třeba před vlastnoručně nakládanou zeleninou: Tomáš Král a Irena Šebová.

Všechna videa z této noci na PechaKucha, Vol. 42.

-js-