Journalism Bootcamp Srp08

Tags

Related Posts

Share This

Journalism Bootcamp

Příležitost pro studenty, kteří se zajímají o novinařinu a mediální práci vůbec. The Bakala Foundation připravila desetidenní intenzivní kurz žurnalistiky – JOURNALISM BOOTCAMP. Bootcamp proběhne v srpnu v Praze, ale má mezinárodní rozměr. Organizátoři slibují “cvičení s nejnovějšími metodami a trendy mediální práce, to vše pod vedením špičkových profesionálů z českých i zahraničních médií”. Pracovním jazykem bude angličtina.

Účast je podmíněna výběrovým řízením. Účastníci získají pro kurs stipendium, které jim pokryje studijní náklady, ale třeba i ubytování v Praze, bude-li nutné.

Podle dostupných informací, není program věkově omezený. Ale je výslovně zaměřený na studenty, kteří se věnují mediálním studiím nebo tématům médiím blízkým. A v srpnu 2015 budou mít už dokončené alespoň dva semestry denního studia. Tento program je též otevřený studentům z jiných oborů, kteří budou schopni doložit novinářskou praxi – ať už ve známém nebo vlastním médiu.

Bootcamp je organizovaný v rámci programu Journey. Program je zaměřený na aspirující mladé žurnalisty a žurnalistky. Nabízí jim možnost se nejen osobně se setkat s elitou světových médií a tiskových agentur, ale především pod jejím vedením  proniknout do tajů sběru dat a jejich analýzy, do postupů investigativní žurnalistiky, kompilace psaných i audiovizuálních reportáží, moderní online prezentace vlastního obsahu a do mnoha dalších aspektů moderní novinařiny.

Přihlášky je nutné odeslat do 30. dubna 2015

Kdy: 8. srpna 2015 – 18. srpna 2015

Vila Grébovka, Praha

Více informací